Arbëri

Mot me diell e pjesërisht i vranët në dy ditët e ardhshme

 

Në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat do të shënojnë ulje të ndjeshme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet -5 dhe -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 6-11 gradë Celsius.