Arbëri

Escobar pritet të vizitojë Shqipërinë javën e ardhshme

 

Emisari special amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pritet të vizitojë Tiranën javën e ardhshme.

Tirana zyrtare ende nuk ka konfirmuar zyrtarisht për agjendën, por pritet që zyrtari i lartë amerikan të zhvillojë takime me kryeministrin Edi Rama dhe me kreun demokrat, Lulzim Basha.