Arbëri

Qasja e administratës Biden ndaj Kosovës dhe dialogu me Serbinë, intervista e plotë e Serwerit

 

Daniel Serwer, njohës amerikan i çështjeve të Ballkanit, në një intervistë për Interaktiv të KTV-së, ka thënë se Kosova ka të drejtë që të mos e pranojë implementimin e marrëveshjes për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, përderisa Serbia vazhdon ta refuzojë vendosjen e njohjes në tavolinë të dialogut.

Sipas tij, asnjë avancim në dialog s’do të ketë para zgjedhjeve presidenciale në Serbi vitin e ardhshëm.