Arbëri

Vuçiqi e quan aksionin e sotëm në Shtërpcë “hakmarrje të Kurtit”

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, vlerëson se aksioni i sotëm në Shtërpcë, ku u arrestuan ish-kryetari i Komunës së Shtërpcës, drejtori i Urbanizimit, disa zyrtarë të tjerë dhe pronarë firmash ka të bëjë me Ballkanin e Hapur.

Sipas Vuçiqit, përcjell B92, aksioni i Policisë dhe Prokurorisë është njëlloj hakmarrje e kryeministrit Albin Kurti për nismën Ballkani i Hapur.