Arbëri

Kurti e Latifi për pandeminë: S’duhet kurrsesi të çlirohemi

 

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, kanë thënë se në Kosovë s’ka vend për çlirim, në një kohë kur janë konfirmuar rastet e para të variantit të ri të COVID-19, Omicron.

Në një vizitë që ia bënë qendrës së vaksinimit në Fushë-Kosovë, Kurti e Latifi kanë bërë thirrje për vaksinim e respektim të masave anti-COVID, si armë të vetme dhe të dëshmuara kundër koronavirusit.