Arbëri

Berisha rikthehet në seli, Rama i quan kufoma atë dhe Bashën

 

Kanë vazhduar përplasjet mes pretenduesve për kreun e Partisë Demokratike një ditë pas protestës e cila përshkallëzoi në dhunë. Ish-kryetari i kësaj partie, Sali Berisha, është rikthyer të dielën para selisë, megjithëse nuk ka pasur një tentativë tjetër për t’u futur brenda. Me zhvillimet brenda PD-së është marrë edhe kryeministri Edi Rama, duke thënë se Basha e Berisha janë kufoma politike që po e mbajnë peng partinë

Tiranë, 9 dhjetor - Një ditë pas protestës e cila përshkallëzoi në dhunë, Sali Berisha bashkë me anëtarët e Komisionit është rikthyer të dielën para selisë së Partisë Demokratike. Derisa nuk ka pasur një tentativë tjetër për t’u futur brenda, Berisha ka falënderuar mbështetësit duke paralajmëruar edhe protesta të tjera.

jemi revolucion paqësor. Nëse ata marrin tavolina dhe ua hedhin njerëzve kokës, kjo është e paimagjinueshme. Ju patë vrasës të dënuar, se si sulmonin si bisha të tërbuara demonstruesit. Dje në protestë ishin njerëzit më paqësorë që mund të keni parë. Qëllimi ishte hapja e dyerve, ne nuk thamë se nuk do i hapim dyert. Ne thamë se do t’i hapim dyert, se është shtëpia jonë”, ka thënë Berisha.