Arbëri

Kosova e sheh mesazh të fuqishëm të Bidenit emërimin e Hovenierit ambasador

Foto: Alban Bujari / KOHA
 

Emërimi i Jeffrey Hovenierit ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë po shihet si mesazh i fuqishëm i presidentit Joe Biden për Kosovën, në sytë e ministres së Punëve të Jashtme Donika Gërvalla.

Në një shkrim në Facebook, Gërvalla teksa i ka uruar mirëseardhje në Kosovë Hovenierit, ka thënë se ai është njohës dhe mik i dëshmuar i Kosovës.