Arbëri

Kamberi: Referendumi dështoi, pushteti autoritar i Vuçiqit po delegjitimohet

 

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka reaguar pas rezultateve preliminare të referendumit, që u mbajt të dielën.

Kamberi përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se referendumi në Serbi dështoi dhe se kjo është goditje për pushtetin e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiqit.