Arbëri

Lajçak takohet me Peachin për dialogun Kosovë-Serbi

 

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar të dërguarin e posaçëm të Britanisë për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, për dialogun mes dy shteteve fqinje.

Lajçaku ka thënë se me Peach ka diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi dhe për çështje rajonale.