Arbëri

Shqipëria refuzon “ultimatumin” e Erdoganit

Foto: AP
 

Shqipëria ka refuzuar që të plotësojë kërkesën e bërë nga presidenti i Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan gjatë vizitës në Tiranë, ku bëri thirrje për masa ndaj gylenistëve.

Kryeministri, Edi Rama gjatë një prononcimi për mediat nga selia e Partisw Socialiste tha se “nuk i kemi asnjë borxh”, Erdoganit dhe vetë Turqisë.