Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri në -5 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.