Arbëri

SHSKUK: 108 pacientë me COVID-19 në oksigjenoterapi, tre në trajtim intensiv

 

157 pacientë të konfirmuar me COVID-19 dhe 4 pacientë të shëruar nga COVID-19 janë të shtrirë për trajtim mjekësor në kuadër të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Me oksigjeno-terapi janë 108 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë të shtrirë 3 pacientë, njoftoi SHSKUK.