Arbëri

Omicron po konsiderohet se sulmon më pak sistemin respirator

 

Omicron në Kosovë po vlerësohet si një nga variantet më të lehta të virusit SARS-COV-2, në raport me valët e mëparshme të infektimit.

MSH-ja njofton se gjatë të martës 6 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 dhe janë regjistruar 2 mijë e 33 raste të reja pozitive me koronavirus.