Arbëri

PSD-ja kërkon lirimin e menjëhershëm të Molliqajt, thotë se u arrestua pa fletarrest

 

Partia Socialdemokrate e Kosovës (PSD) ka kërkuar që të lirohet kryetari i saj Dardan Molliqaj.

PSD-ja ka thënë se Molliqaj sot është arrestuar pa një fletarrest dhe ka shtuar se fletarresti është përpiluar vetëm pasi ai ishte dërguar në stacion policor.