Arbëri

Çitaku: Serbia s’e ka fuqinë e Rusisë për ta destabilizuar Ballkanin

Foto: KOHA
 

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, deklaroi se Serbia nuk e ka fuqinë e Rusisë për ta destabilizuar Ballkanin Perëndimor, siç po tentojnë rusët në Ukrainë.

Ajo deklaroi në “Sonte Java me Rronin” në KTV se Serbia mund të jetë destruktive, mirëpo rrethanat gjeopolitike dhe historike në Ballkan, nuk janë të njëjta me ato në kufirin ruso-ukrainas.