Arbëri

MPJ-ja i reagon Lavrovit: Po bëhet fushatë e egër ruse kundër Kosovës

 

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të Jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov dhe po ashtu ndaj raportimeve të agjencisë ruse të lajmeve “TASS”.

Në këtë agjenci thuhej se “Kosova dhe disa pjesë tjera të Ballkanit Perëndimor po bëhen terren për krimin”.