Arbëri

Aktivisti Muçi: Shqipëria s’ka opozitë, PD-ja e çorientuar

 

Redi Muçi, aktivist politik nga Shqipëria ka deklaruar se opozita atje është e përçarë dhe nuk frymon më për shpresë, duke shtuar se Partia Demokratike e Lulzim Bashës, është tërësisht e çorientuar.

“Basha, konsiderohet si lider që s’ka asgjë dhe Sali Berisha tashmë si i konsumuar. Për të gjitha këto vite, PD-ja ka ngelur me sloganin ‘Rama Ik’. PD-ja duke qenë parti e establishmentit, nuk ka bërë analizë për këtë situatë në shoqërinë civile”, deklaroi ai.