Arbëri

Abazoviqi pas takimit me Kurtin: E kaluara të lihet prapa, e ardhmja të ndërtohet në paqe

 

“Ballkani Perëndimor ka nevojë për një imazh të ri”, ka thënë i nominuari për kryeministër të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, pas takimit që ka pasur me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në kuadër të Forumit Diplomatik të Antalisë në Turqi.

“Po i forcojmë marrëdhëniet tona fqinjësore bazuar në respekt të ndërsjellë. E kaluara të lihet prapa dhe të krijohet e ardhmja në bazë të vlerave paqësore universale”, ka shkruar Abazoviqi në Twitter.