Arbëri

Opozita e gatshme ta sfidojë në zgjedhje VV-në, e cilëson atë arrogante e të paditur

Driton Selmanaj - LDK
 

Partitë opozitare në Kosovë vazhdimisht po e akuzojnë Qeverinë se nuk po merr veprime konkrete për çështjet me rëndësi në vend.

Mirëpo, nuk i kanë votat e mjaftueshme për ta rrëzuar Qeverinë, dhe se alternativa e vetme është nëse kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, heqë dorë nga pozita, raporton Ekonomia Online.