Arbëri

Vuçiqi paralajmëron “përgjigje serioze” në rast se Kosova aplikon për anëtarësim në KE

Aleksandar Vuciq, dialogu, Vladimir Putin, Rusia
 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar “përgjigje serioze” për Kosovën në rast se aplikon për anëtarësim në Këshillin e Evropës.

Ai, pas takimit me komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë, Oliver Varhelyi, në Bruksel, tha se ka informacione se Prishtina zyrtare të enjten do të paraqesë aplikimin.