Arbëri

Moti të enjten në Kosovë kryesisht me diell

 

Moti të enjten në Kosovë do të jetë kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, riga të shiut parashihen në disa pjesë të relievit malor, kryesisht në anën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit.