Arbëri

Mot me diell të martën në Kosovë

Moti në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës së martë në Kosovë do të mbajë mot i ngrohtë dhe me diell.

Sipas IHK-së pritet të ketë pak vranësira të cilat vende-vende do të sjellin reshje lokale shiu.