Arbëri

Osmani diskuton me shtetet e QUINT-it për koordinim në politikën e jashtme

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur të martën në takime të ndara ambasadorët e shteteve të QUINT-it.

Në takimet me diplomatët e vendeve të QUINT-it, Osmani ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, rajon dhe Evropë.