Arbëri

Von Cramon: Mali i Zi e meriton të anëtarësohet në BE

Foto: Twitter
 

Eurodeputetja Viola von Cramon ka thënë se Mali i Zi e meriton të anëtari i 28-të i Bashkimit Evropian pasi “është partner i vlefshëm dhe i besueshëm perëndimor”.

Von Cramon të enjten është takuar me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq, për të cilin tha se e transformoi skenën politike dhe dha rezultate në sundimin e ligjit.