Arbëri

SHBA-ja e BE-ja intensifikojnë konsultimet për dialogun Kosovë-Serbi

 

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar për intensifikim konsultimesh me bashkëpunëtorët amerikanë për çështjen e Ballkanit Perëndimor dhe të ardhmen e dialogut.

“Sapo përfundova vizitën treditore në Washington DC. Pata një numër të konsultimeve intensive e produktive për bashkëpunimin tonë BE-SHBA në Ballkanin Perëndimor dhe për rrugën përpara të dialogut për normalizim raportesh mes Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar Lajçaku në Twitter të enjten, teksa ka publikuar fotografi nga takimet.