Arbëri

Opozita e quan të kotë vizitën e Kurtit në SHBA, kërkon shkarkimin e Bordit të ZRRE-së

Foto: Driton Paçarada/KOHA
 

Të kotë dhe të pasuksesshëm po e konsiderojnë Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK), qëndrimin e kryeministrit Albin Kurti në SHBA, për gati 20 ditë.

Kreu i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, deklaroi të hënën se niveli dhe numri i takimeve të Kurtit në SHBA, nuk e arsyeton këtë qëndrim të gjatë. Ai tha Kurti u soll te shteti mik “duke kërkuar dëshpërimisht që të takohet me zyrtarë të lartë”.