Arbëri

Kancelari Scholz pritet të vizitojë Kosovën e Serbinë më 10 qershor

 

Kancelari gjerman Olaf Scholz pritet të vizitojë Kosovën dhe Serbinë më 10 qershor, ka njoftuar të hënën DW-ja, bazuar në burime diplomatike serbe.

Sipas burimit, për vizitat në Prishtinë e Beograd është vendosur, ndërkohë që po punohet për aranzhim të vizitave edhe në Tiranë e Shkup “e ndoshta edhe në Sarajevë”.