Arbëri

LDK-ja e quan shëtitje vizitën 18-ditëshe të Kurtit në SHBA

 

Lidhja Demokratike e Kosovës po e konsideron shëtitje vizitën e kryeministrit Albin Kurti në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nëpërmjet një konference për media, nënkryetarja e LDK-së, Shqipe Mjekiqi, deklaroi të hënën se vizita ishte e tejzgjatur dhe në shpërputhje me substancën si dhe me nivelin e takimeve për një kryetar qeverie.

Sipas Mjekiqit, Kurti e mbylli vizitën pa asnjë takim me zyrtarë të lartë të SHBA-së, pa pritje institucionale e shtetërore.