Arbëri

Kurti e Osmani dënojnë sulmin në Teksas të SHBA-së

FOTO: AP
 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe kryeministri Albin Kurti kanë shprehur ngushëllimet e tyre për viktimat në një shkollë fillore në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës të martën.

Përmes Twitterit, Kurti është shprehur “i tronditur nga brutaliteti i të shtënave në shkollë në Uvalde, Teksas, që mori jetën e fëmijëve dhe të rriturve të pafajshëm”.