Arbëri

Policia e Kosovës ia mësyn Tiranës për “të ndalur” dhunën e tifozëve holandezë e italianë

Foto: KOHA
 

Policia e Kosovës ka dërguar disa pjesëtarë të saj në Tiranë, për të ndihmuar Policinë e Shqipërisë për të mbajtur rend e rregull në prag të ndeshjes finale të Ligës së Konferencave, ndërmjet Romës dhe Feyenoordit, që do të zhvillohet të mërkurën mbrëma në “Air Albania”.

Baki Kelani, zëdhënës i Policisë së Kosovës, ka konfirmuar shkuarjen e policëve kosovarë në Tiranë, ndërkohë mediat në Shqipëri kanë publikuar video të policisë së Kosovës duke kaluar nëpër Rrugën e Kombit.