Arbëri

Rusia i quan trillime masakrat në Reçak dhe Bucha

 

Ministri i Jashtëm e Rusisë, Sergey Lavrov, ka akuzuar SHBA-në për atë që po ndodh në Ukrainë dhe krimet atje i ka lidhur edhe me ato në Kosovë.

Lavrov në një intervistë për mediat ruse, përcjell “B92” të enjten, ka thënë se krimet në qytezën afër Kievit, Bucha, janë trillime dhe se ato i ngjajnë, sipas tij me atë që ka ndodhur në fshatin Reçak më 1999, kur forcat serbe vranë dhjetëra civilë.