Arbëri

Mot me diell dhe mundësi për reshje shiu të shtunën në Kosovë

Gjatë ditës së premte, në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) parashikon që të shtunën do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Vranësirat parashihen të sjellin reshje lokale shiu të shoqëruara me rrufe.