Arbëri

Tërmet në Durrës

 

Qyteti i Durrësit është lëkundur nga një tërmet. Lëkundja është dëgjuar të dielën, me magnitudë 3.5 të shkallës të Rihterit.

Sipas EMSC, epiqendra e saj ka qenë 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km.