Arbëri

Prokurori i Serbisë fton Vuçiqin të tregojë të vërtetën për vrasjen e serbëve në Pejë

Afishja për 6 serbët e vrarë më 1998
 

Ish-prokurori i Serbisë për krime lufte, Vladimir Vukçeviq, ka ftuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të tregojë se kush janë autorët e vrasjes së 6 të rinjve serbë më 1998 në kafenenë “Panda” në Pejë.

Ai në një intervistë për mediat serbe, përcjell gazeta “Danas” të martën, tha se e di më mirë se Vuçiqi se kush i ka vrarë dhe kush qëndron prapa këtij akti, por shtoi se duhet Vuçiqi të tregojë.