Arbëri

Krasniqi: Kurti po e shpërfill UÇK-në

 

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e cilësoi legjitime dhe të drejtë protestën e veteranëve të UÇK-së, që pritet të mbahet të enjten para objektit të Qeverisë.

Krasniqi shkroi në Facebook të mërkurën, se kryeministri Albin Kurti e ka shpërfillur lavdinë dhe krenarinë e luftës së UÇK-së, derisa shtoi se veteranët kanë të drejtë të ta kërkojnë atë që iu takon.