Arbëri

Lëshohet prapë urdhërarrest për Dardan Molliqajn

Foto: Betimi për Drejtësi
 

Për shkak se Dardan Molliqaj, kryetar i Partisë Socialdemokrate (PSD), ka munguar në seancën e së premtes, përsëri ka dështuar të nis gjykimi për rastin e përleshjes fizike mes tij, shoqëruesit të tij dhe deputetit të VV-së, Haki Abazi, pas një debati televiziv më 2019. Ndaj Molliqajt gjykata ka lëshuar urdhër arrest.

Në këtë rast akuzohet edhe Fatos Sahiti i cili ishte i pranishëm në sallë të gjykimit, raporton “Betimi për Drejtësi”.