Arbëri

Mot i nxehtë pesë ditëve të ardhshme në Kosovë

 

Në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i nxehtë.

Siç ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashihen shumë orë me diell, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin mes 28 dhe 35 gradë Celsius, e minimale mes 14-17 gradë Celsius.