Arbëri

Kurti takohen me ambasadorët e QUINT-it, bisedon për dialogun

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tamas Szunyog.

Në takim është diskutuar për dialogun Kosovë – Serbi e po ashtu për marrëveshjen për targat, si dhe për dakordimin për udhërrëfyesin për zbatimin e marrëveshjeve për energjinë. Kurti ka ripërsëritur se dialogu duhet të jetë parimor dhe në qendër ta ketë njohjen e ndërsjellë.