Arbëri

Moti sot në Kosovë kryesisht me diell

 

Moti në Kosovë do të mbajë kryesisht me diell dhe vranësira të pakta nëpër vende malore.

Vranësirat gjatë ditës së enjte ka mundësi që vende-vende të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.