Arbëri

Lajçak: Vendimi i Prishtinës ka ndryshuar situatën

 

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se vendimi i Kosovës për reciprocitet për letërnjoftimet, ka ndryshuar temat dhe planet e vizitës së tij.

Ai nuk ka pranuar të komentojë kërcënimet e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.