Arbëri

Temperatura të larta edhe të premten në Kosovë

Moti sot në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar të enjten se muaji korrik do të nisë me mot të nxehtë e temperatura të larta.

Sipas njoftimit të së enjtes, më 1 dhe 2 korrik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14 e 17 gradë celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 30 e 34 gradë.