Arbëri

Moti të dielën në Kosovë

 

Mot kryesisht me diell dhe vapë do të mbajë gjatë pjesës më të madhe të ditës së diele në Kosovë, sipas njoftimit të Institutit Hidrometeorologjik.

“Pasdite do të ketë vranësira të pakta, por me mundësi të zhvillimit të tyre dhe riga të izoluara shiu në formë stuhie”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.