Arbëri

Të hënën mot me diell e vranësira të pjesshme

 

Të hënën pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat në pjesën e dytë të ditës pritet të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh, ka bërë të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHK-së, temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 35 gradë celsius, derisa minimalja do të jetë më e lartë krahasuar me ditët e fundit, 17 gradë celsius.