Arbëri

47 policë të lënduar nga protesta e së martës në Maqedoni, dy në gjendje të rëndë

 

Nga përplasja me protestuesit të martën në mbrëmje në Maqedoninë e Veriut, 47 policë kanë mbetur të lënduar, ndërsa dy prej tyre janë në gjendje të rëndë, shkruan Alsat.

Protesta e dhunshme u mbajt para Ministrisë së Punëve të Jashtme, Qeverisë dhe Kuvendit maqedon. Aty shihen xhama të thyer, shkallë të mbushura me ngjyrë të kuqe dhe fasadë e dëmtuar.