Arbëri

Lista Serbe e quan “kërcënim me vdekje” komentin e Rexhajt për kërcënimin e Radojçiqit

Foto: Ilustrim
 

Lista Serbe e cilësoi “kërcënim me vdekje” komentin e deputetit të Kuvendit të Kosovës, Arbër Rexhaj për kërcënimin e nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojçiq, kur tha se “Kam ardhur në Kosovë dhe s’ka kthim prapa”.

Rexhaj shkroi në Facebook të mërkurën se Radojçiqi “ose po do të martirizohet, ose të arrestohet, ose të nis kryengritje të serbëve ku ai e përjeton një nga dy të parat”.