Arbëri

Kurti e Pompeo pajtohen se Kosova është shembull suksesi i ndërhyrjes së NATO-s

Foto: ZKM
 

Kryeministri Albin Kurti ta takuar ish-Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeon, të mërkurën në Greqi.

Në takim, sipas njoftimit të Zyrës së kryeministrit, u theksua miqësua dhe partneriteti i Kosovës me SHBA-në, nevoja për rritjen e investimeve amerikane në Kosovë dhe hapat e Kosovës për sigurinë dhe mbrojtjen.