Arbëri

Analistët serbë: Videoja e Radojçiqit kundërpërgjigje ndaj VV-së, përgatit terrenin për trazira

 

Kundërpërgjigje ndaj videos së Lëvizjes Vetëvendosje e përgatitje të terrenit për dhunë e tensione në veri të Kosovës, po shihet nga analistë serbë mesazhi i nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojçiq.

Të martën, nënkryetari i Listës Serbe publikoi një video në YouTube. Ai ka thënë se është kthyer në Kosovë dhe se “s’ka më kthim prapa”. Videoja ka bërë bujë pasi që dy urdhërarreste ndaj tij janë ende aktive në Kosovë. Arrestimi i tij po kërkohet për rastet “Brezovica” dhe atë të vrasjes së politikanit Oliver Ivanoviq.