Arbëri

Trajkoviq: Kërcënimi i Radojçiqit ishte për serbët mosbindës

 

Kryetarja e organizatës joqeveritare “Lëvizja Evropiane e Serbëve nga Kosova dhe Metohija”, Rada Trajkoviq, në një intervistë në emisionin “Pas lajmeve” në TV N1, të ënjtjen, ka thënë se pas nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojçiq, qëndron presidenti serb Aleksandar Vuçiq.

Dhe i kërkuari nga drejtësia në Kosovë, Radoiçiq, është produkt i tij.