Arbëri

Kurti: Kosova feston arritjet e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Foto: KOHA
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, uroi Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për nisje të negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Ai shkroi në Twitter të martën, se Kosova i feston arritjet historike