Arbëri

Kamberi në takim me krerët institucionalë

 

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, dhe ish-kryetarja e Preshevës, Ardita Sinani, janë takuar me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën të premten.

Të premten, Kamberi takoi edhe kryeministrin Albin Kurti.